Ahşap Deck Kaplama

Ahşap Deck Kaplama Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar; Doğal güzelliği çürümeye ve çürümeye karşı direnci ile tik ahşap zemin kaplaması ev sahiplerinin yıllarca kalıcı güzelliğin tadını çıkarmasını sağlamaktadır. Aslında uygun bakım ve özenle, bu parke zemin kaplaması 25 yıldan fazlasına dayanmaktadır. Ahsap deck kaplama zemin kaplaması Teak gibi görünüyor ama biraz daha ucuz olmaktadır. Belki de bazı inşaatçıların onu pahalı ve ağır teak alternatif olarak seçmesinin nedeni budur. Döşemeniz için doğru tik ağacını seçmek basittir. Ancak optimum sonuçlar için aşağıdaki faktörleri dikkatlice göz önünde bulundurmalısınız.

Renk varyasyonları

Tropikal sert ağaçların çoğunda olduğu gibi İroko deck orta ten renginden kırmızımsı kahverengi tonlara sahip derin tonlara kadar değişen güzel renk çeşitleriyle gelir. Ev tasarımınızı tamamlamak için belirli tonları seçebilirsiniz. Güvertenizin daha doğal görünmesini sağlamak için renk varyasyonlarına izin verebilirsiniz. Daha belirgin taneciklere sahip olan iroko deck, dış mekan ortamınızı kesinlikle benzersiz hale getirecektir.

Döşeme tahtası boyutları

Herşeyden önce Döşeme tahtası boyutları seçiminiz normal 8 ila 10 cm  ile sınırlı değildir. Daha kısa veya tek uzunlukta döşeme tahtaları da seçebilirsiniz. Bu garip şekilli deck alanlarına sahip evler için avantajlı olmaktadır. Bu da paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Fiyat

İroko deck pahalı bir malzemedir. Ancak pazar talebi, teak ve diğer sert ağaçlara kıyasla daha düşük olduğu için, bazı tedarikçiler bunları daha uygun fiyata satıyor. Bazı saygın tedarikçiler genel giderleri düşük olduğu için onları piyasa fiyatından daha düşük fiyatlandırıyor. Saygın tedarikçi Pahalı bir iroko deck zemin kaplaması için paranızı ödeyecekseniz, saygın bir tedarikçiye de gidebilirsiniz. Bu yalnızca dayanıklı ve yüksek kaliteli döşeme tahtaları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda üstün müşteri hizmeti sağlar. Seçimden kuruluma ve bakıma kadar yalnızca güvenilir bir tedarikçi yararlı bilgiler ve ipuçları sağlayabilir.

Garanti

İroko deck ve Teak ağacının dayanıklılığına rağmen tedarikçiler müşterilerine yine de en az bir yıllık garanti sunmalıdır. Bu şekilde zemin kaplamanız arıza durumunda karşılanmaktadır.